2021-YKS Ek Yerleştirme

ÖSYM tarafından yapılan merkezi yerleştirme yolu ile Fakültemize yerleştirilen öğrenci adayları, kayıtlarını 04-05 Ekim 2021 tarihleri arasında e- Devlet üzerinden e-Kayıt yolu ile yapabileceklerdir.  

e-Kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adayları,  https://www.turkiye.gov.tr adresinde “e-hizmetler” bölümünde yer alan ve “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında bulunan “Üniversite E-Kayıt” seçeneğini aracılığı ile kayıt işlemini gerçekleştirebileceklerdir. e-Devlet üzerinden kaydını yaptıranlardan ilave herhangi bir belge talep edilmeyecektir. 

e-Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankasına materyal ücretini yatırabilirler. Bu işlemleri yapan öğrencilerin kayıt işlemleri tamamlanmış olacaktır. 

Kayıt işlemleri tamamlanan öğrencilerimize SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrenci adaylarımız tüm PTT şubelerinden bu şifreyi temin edebilirler. 

YKS Ek Yerleştirme sonuçları ile Fakültemize e-Devlet üzerinden kayıt yaptıramayan öğrenci adaylarımız 04-07 Ekim 2021 tarihleri arasında Halkbank, VakıfBank veya Ziraat Bankasına ya da kullanıcı adı ve şifre TC Kimlik Numaranız olmak üzere Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) girerek kredi kartı ile online olarak materyal ücretini ödedikten sonra Online Kayıt Sistemi (OKS) üzerinden kayıt işlemlerini yapabilirler.

Online Kayıt Sistemi (OKS) üzerinden kayıt işlemlerini tamamlayan adaylarımız OKS üzerinden alacakları Kayıt Bilgi Formu çıktısı ile birlikte Mezuniyet Belgesinin aslı gibidir onaylı suretini elden ya da posta yolu ile Fakültemize ulaştırmaları gerekmektedir

Pandemi sürecinden dolayı Fakültemize YKS Ek Yerleştirme ile kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt işlemlerini e-Devlet üzerinden yapmaları önemle rica olunur.

 1 Ekim 2021 Cuma