Yarıyıl Sonu (Final) Sınavı için Sınav Merkezi Tercihleri

Değerli Öğrencilerimiz,

28-29 Mayıs 2022 tarihlerinde yapılacak olan Yarıyıl Sonu (Final) Sınavı için Sınav Merkezi Tercihleri sistemi açılmıştır. Mevcut sınav merkezini değiştirmek isteyen öğrencilerimiz, Sınav Merkezi tercihlerini 21 Nisan 2022 Perşembe günü saat 23.59'a kadar yapabilirler. Aksi takdirde sistemdeki mevcut sınav merkezi tercihi geçerli olacaktır. 

Yarıyıl Sonu Sınavı sadece ülkemizdeki il merkezlerinde yapılacak olup Azerbaycan/Bakü’de yapılmayacaktır. 21 Nisan 2022 tarihi saat 23.59'a kadar sınav merkezini belirlemeyen yabancı uyruklu öğrencilerimiz, Yarıyıl Sonu Sınavına daha önce Türkiye’de tercih etmiş oldukları sınav merkezinde gireceklerdir. 

https://obs.atauni.edu.tr/ adresinden sınav merkezi tercihi yapılmakta ve sınav destek talepleri oluşturulmaktadır. Aynı zamanda sınav merkezi tercihleri AtaMeta uygulamamızın “Sınav İşlemleri” katından da yapılmaktadır. Sınava ilişkin destek talepleri Öğrenci Bilgi Sisteminde (OBS) "Öğrenim" menüsü altında yer alan "Sınav Destek Talep" başlığından yapılmaktadır.

Not: Sınavda herhangi bir sorun yaşamamak için sınavla ilgili talep kısmını eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurunuz.13 Nisan 2022 Çarşamba